<

Tag Archives: dach płatwiowo kleszczowy

Tapeta także w salonie

Gustowne wnętrza wcale nie muszą być drogie. Stereotypowo myślimy, iż elegancko znaczy kosztownie. Nie jest to jednak prawda. Istnieje kilka sposobów na to, aby świetnie Istlowi urządzić mieszkanie tanim kosztem. Jednym z nich jest zastosowanie tapety. Zazwyczaj kojarzy się ona ze starymi domami lub po prostu wystrojem kuchni. Doskonale sprawdzi się jednak ona nawet w salonie. Oczywiście, sporo zależy od tego, jaki wzór wybierzemy. Do romantycznych aranżacji najlepiej nadają się motywy kwiatowe lub orientalne. Przy stylu vintage świetnie sprawdzi się tapeta imitująca list czy gazetę. Często wybierane są również fototapety ze zdjęciem krajobrazu bądź nocnego miasta. Bardzo rzadko pokrywamy w ten sposób całe wnętrze pomieszczenia. Najlepiej jest wybrać jedną, odsłoniętą ścianę. Wzór tapety powinien być bowiem jak najbardziej widoczny, a nie zasłonięty meblami. Kolorystyka reszty ścian powinna współgrać z wybranym wzorem. Nie powinna także odciągać od niego wzroku, tak więc lepiej jest zrezygnować z intensywnych barw i zdecydować się na spokojniejsze, bardziej stonowane. Wytapetowana ściana w salonie przyciągnie uwagę każdego gościa, tak więc możemy darować sobie w tym wypadku także masę innych dodatków ozdobnych. W końcu pamiętajmy o zasadzie: co za dużo to nie zdrowo. Umiar jest więc jak najbardziej wskazany. Tapety nie są drogie. Urządzając więc salon w ten sposób nie wydamy fortuny, będziemy się natomiast cieszyć pięknym i gustownym pomieszczeniem.

Witam Cię na blogu, który prowadzę! Od zawsze chciałam to robić dlatego niezmiernie się cieszę, iż dostałam taką okazję! Mam nadzieję, że spodobają Wam się moje wpisy, więc serdecznie zapraszam was do lektury!

Od czego by tu zacząć

Ludzie co raz częściej decydują się na zakup nowych mieszkań w stanie surowym. Wówczas mają jedyną okazję na stworzenie swojego lokum od podstaw. Nie muszą zadowalać się tym, co zostało po poprzednim właścicielu. Sami decydują o wszystkim. Jednak wykańczanie każdego mieszkania (a także i domu) powinno przebiegać etapami. Od czego więc rozpocząć cały proces? Najlepiej od podstaw, czyli instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Dlaczego? Dzięki temu będziemy mieli prąd i wodę w całym domu, a bez tego ciężko jest przeprowadzać dalsze procesy wykończeniowe. Oczywiście, każdą instalację po podłączeniu należy dokładnie sprawdzić. Pozwoli to uniknąć późniejszych problemów. Kolejnym etapem w wykańczaniu naszego przyszłego lokum są podłogi. Wylewanie posadzek zajmie trochę czasu, powinniśmy wiec uzbroić się w cierpliwość. Kolejny krok to tynkowanie ścian. To również jest dość czasochłonne, należy bowiem odczekać, aż wszystko dobrze wyschnie. Dopiero później można zająć się malowaniem, tapetowaniem czy też układaniem płytek. Gdy już mamy to za sobą, możemy śmiało podłączać różne urządzenia takie jak kaloryfery, umywalki czy sedesy. To także czas na zakładanie gniazdek czy żyrandoli. I nasze mieszkanie jest już prawie gotowe do użytkowania. Na koniec należy dokładnie posprzątać i wnieść meble. A to już naprawdę niewiele. Wówczas można już cieszyć się własnym lokum, które posłuży nam przez długie lata.

Witam Cię na blogu, który prowadzę! Od zawsze chciałam to robić dlatego niezmiernie się cieszę, iż dostałam taką okazję! Mam nadzieję, że spodobają Wam się moje wpisy, więc serdecznie zapraszam was do lektury!