<

Tag Archives: jak się pozbyć kuny z poddasza

Od czego by tu zacząć

Ludzie co raz częściej decydują się na zakup nowych mieszkań w stanie surowym. Wówczas mają jedyną okazję na stworzenie swojego lokum od podstaw. Nie muszą zadowalać się tym, co zostało po poprzednim właścicielu. Sami decydują o wszystkim. Jednak wykańczanie każdego mieszkania (a także i domu) powinno przebiegać etapami. Od czego więc rozpocząć cały proces? Najlepiej od podstaw, czyli instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Dlaczego? Dzięki temu będziemy mieli prąd i wodę w całym domu, a bez tego ciężko jest przeprowadzać dalsze procesy wykończeniowe. Oczywiście, każdą instalację po podłączeniu należy dokładnie sprawdzić. Pozwoli to uniknąć późniejszych problemów. Kolejnym etapem w wykańczaniu naszego przyszłego lokum są podłogi. Wylewanie posadzek zajmie trochę czasu, powinniśmy wiec uzbroić się w cierpliwość. Kolejny krok to tynkowanie ścian. To również jest dość czasochłonne, należy bowiem odczekać, aż wszystko dobrze wyschnie. Dopiero później można zająć się malowaniem, tapetowaniem czy też układaniem płytek. Gdy już mamy to za sobą, możemy śmiało podłączać różne urządzenia takie jak kaloryfery, umywalki czy sedesy. To także czas na zakładanie gniazdek czy żyrandoli. I nasze mieszkanie jest już prawie gotowe do użytkowania. Na koniec należy dokładnie posprzątać i wnieść meble. A to już naprawdę niewiele. Wówczas można już cieszyć się własnym lokum, które posłuży nam przez długie lata.

Witam Cię na blogu, który prowadzę! Od zawsze chciałam to robić dlatego niezmiernie się cieszę, iż dostałam taką okazję! Mam nadzieję, że spodobają Wam się moje wpisy, więc serdecznie zapraszam was do lektury!

Ciepła woda – ale skąd?

Nie wszyscy o tym wiedzą, jednak mieszkanie w bloku jest o wiele wygodniejsze niż posiadanie własnego, oddzielnego domu. Nie musimy sami martwić się o ogrzewanie czy wywóz śmieci. Płacimy czynsz i rachunki – wszystko więc jest załatwiane za nas. W domu jednak marzy wiele osób. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z dodatkowymi obowiązkami, jakie się z nim wiążą. Nawet bowiem ciepłą woda może być problemem. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby sobie jakoś z nim poradzić. Ciepłą wodę można mieć z centralnego ogrzewania. To dość ekonomiczne rozwiązanie, jednak sprawdza się ono tylko w sezonie jesienno-zimowym. Latem bowiem nikt nie będzie palił w piecu. Wówczas przydaje się podłączony do prądu bojler. Ogrzewanie wody jest jednak dość kosztowne, pochłania bowiem sporo energii. Innym jeszcze rozwiązaniem są piecyki gazowe, które grzeją na bieżąco. Wiążą się jednak z konieczności częstego sprawdzania szczelności instalacji. Jeszcze jedną możliwość stwarza nam energia słoneczna. Co raz więcej osób decyduje się na instalację paneli słonecznych na swoich dachach. To praktycznie darmowy sposób na ciepłą wodę – płacimy tylko raz, a korzystamy non stop. Tutaj jednak duże znaczenie ma pogoda. Każda opcja ma swoje wady i zalety, nie ma jednej, uniwersalnej i idealnej dla każdego. Przed zdecydowaniem się na którąkolwiek, trzeba więc wszystko dokładnie przeanalizować, aby wybrać to, co będzie dla nas korzystne.

Witam Cię na blogu, który prowadzę! Od zawsze chciałam to robić dlatego niezmiernie się cieszę, iż dostałam taką okazję! Mam nadzieję, że spodobają Wam się moje wpisy, więc serdecznie zapraszam was do lektury!